Bux – Zarabianie
Bux – Czyli PTC (Paid to click), są to strony oferujące zarabianie na klikaniu w umieszczonym na swoim serwisie reklamach (banery, linki). Po kliknięciu w taką reklamę zostaniemy na nią przekierowani, należy poczekać aż minie określony czas (zazwyczaj od 1 do 60 sekund) po czym reklama zostanie zaliczona a kwota zostanie dodana do naszego konta. Kwoty są różne w zależności od danego bux’a, zazwyczaj jest to od $0.001 do $0.02. Reklamy odnawiają się co 24 godziny. W bux’ie mamy dostępne dwa konta: „Account balance” (AB), konto główne gdzie trafiają pieniądze za klikanie w reklamy i ze wszystkich innych rzeczy. Drugie konto to Purchase balance (PB), z tego konta dokonujemy wszelkich zakupów, ulepszenie konta, kupno refów czy też reklam. Zazwyczaj można przelać pieniądze z AB do PB, ale nie odwrotnie, wpłacając pieniądze trafiają na konto purchase balance. Żeby zarabiać, nie trzeba nic inwestować.

Bux nie musi nam wypłacić, duża część niestety okazuje się scam’em, czyli oszustwem.

Wyróżniamy kilka typów bux’ów:

Bux – Zwyczajny bux, oferujące normalne stawki reklam głównych ( od $0.001 do $0.02)  i minimum do wypłaty ($1 i wyżej) z optymalną ilością  reklam (~5-20). Dodatkowo takie strony są zazwyczaj oparte na skrypcie „ptcevolution„.

Aurorka – Strona, gdzie wartość reklam głównych wynosi $0.0005 i mniej. Reklam jest bardzo dużo, do nawet 100. Minimum do wypłaty jest małe, od $0.01 do $1.  Większość takich stron jest na skrypcie „Aurora

Buxhost – Kiedyś bardzo popularne, obecnie praktycznie nie istnieją. Działanie podobne do zwykłego bux’a, charakteryzowały się tym, że były na skrypcie „buxhost”.

Reklamy główne – Reklamy, które wartość jest największa.

Zarabianie:

Oprócz zwyczajnych reklam do klikania czasem występują inne metody zarobku:

Grid – Prosta gra, w której mamy podzielony obrazek na kwadraty. Po kliknięciu w jednego z nich pojawia się zwyczajna reklama gdzie po odczekaniu czasu mamy szanse na wygranie określanej kwoty, która trafi na nasze konto. Dostępna jest określona ilość szans do wykorzystania na klikanie w te kwadraty.

PTSU  (Paid to singup) – Czyli po prostu płatne zadania. W zamian za wykonanie jakiś czynności (rejestracja w jakimś serwisie, klikanie reklam itd.) po odpowiednim wykonaniu zadania i zatwierdzeniu przez osobę, która je dodała dostaniemy $.

Shares – Inaczej paczki reklamowe, które po kupieniu zarabiają określony procent (np. 120%). Kupując paczkę za $5 i mając 120% zarobimy $6. Czas, w którym paczka zarabia jest różny (np. miesiąc).

Paid to read – Czytanie wiadomości i następnie oglądniecie reklamy.

Paid to watch – Oglądanie krótkiego filmiku, zazwyczaj jest czas jaki mamy oglądać.

DR (Direct referral) – Osoby, które zarejestrowali się z naszego linka polecającego. Zarabiamy określoną wartość za jego kliknięcia w reklamy.

RR (Rental referral) – Poleceni, które zostały wynajęte na stronie. Znikają z naszego konta po 30 dniach, ale można je przedłużyć za pieniądze z konta.

Ulepszenie konta (upgrade account):

W bux’ach możemy ulepszać konta, kupując premium. Daje to wiele rzeczy takie jak zwiększenie wartości reklam, więcej dostajemy z poleconych, czasem mniejsze minimum do wypłaty i inne. Ulepszenie konta najlepiej połączyć z wynajmowanie poleconych.

System poleconych:

Po rejestracji na stronie dostępny jest nasz link polecający (referral link). Służy on do zapraszania innych osób do rejestracji. Jeśli taka osoba zarejestruje się z naszego linka to w zamian będziemy otrzymywać określoną wartość $ za jego kliknięcia (np. 20% z jego kliknięć w reklamy). Dodatkowo często w bux’ach są konkursy, gdzie za zabranie dużej ilości poleconych zostaniemy wynagrodzeni.

Wypłaty:

Po osiągnięciu danego minimum będziemy mogli wypłacić pieniądze. Zazwyczaj możemy zlecić ją na bank internetowy Paypalperfect money czy też Payza, oczywiście dostępne są też inne. Po zleceniu jest ona „pending”, czyli trzeba czekać aż admin wypłaci lub nie. Termin na dostanie to zazwyczaj około 7 dni. Niektóre strony oferują wypłaty „instant”, czyli błyskawiczne. Trafia ona do naszego konta od razu po zleceniu. Często jest pobierana opłata (fee) przy zleceniu jej lub pobiera ją bank np. Paypal.

Rental referral + Upgrade account – Zarabianie:

Praktycznie najlepszych zarobkiem jest ulepszenia konta i wynajęcie poleconych. Odpowiednie ulepszenie konta daje nam np. 60% więcej z kliknięć wynajętych poleconych, a co za tym idzie – większy zysk. Oczywiście nie każdy wynajęty polecony musi klikać, dlatego z pomocą przychodzą nam takie opcje jak:

„I want to recycle them” – Wymiana poleconego na innego, oczywiście trzeba za to zapłacić.

„I want to keep them for XX days” – Możemy przedłużyć poleconego, który dobrze klika o X dni więcej.

Te opcje wyżej dostępne są po zaznaczeniu okienka na jakimś poleconym.

Autopay – Jeśli włączymy tą opcje to nasi poleceni będą codziennie automatycznie przedłużani w zamian za jakąś zniżkę np. 10% – Musimy mieć pieniądze na koncie PB.

Autorecycle – Automatyczna wymiana poleconego, jeśli nie klika od paru dni.

Dodatkowo po kupieniu poleconych mamy takie informacje jak:

Referral – ID (numer identyfikacyjny) poleconego

Ref since – Data wynajęcie poleconego

Expires –  Data wygaśniecie poleconego

Last click – Kiedy nasz polecony kliknął reklamę

Clicks – Ilość reklam przez niego klikniętych

Earned – Ile dla nas zarobił

AVG – Średnia ilość kliknięć reklam na wszystkie dni, czym mniejsza tym gorszy polecony

Ogólnie zarabianie na tym polega w:

  • Zbieraniu wynajętych poleconych do odpowiedniej liczby, która nas satysfakcjonuje;
  • Wymiana nieaktywnych poleconych, przedłużania pozostałych;
  • Po uzbieraniu poleconych możemy wypłacać nadwyżkę, czyli to co zostało po wymianie poleconych i przedłużeniu;

INWESTUJ Z GŁOWĄ! NIE KAŻDA STRONA DA CI ZAROBIĆ!

Oczywiście inwestując w bux’y starsze, które płacą od wielu lat ryzyko jest mniejsze.

Multiclicker 2 – Program, który klika reklamy automatycznie!

Multiclicker 2 – Jest to program, który po dodaniu bux’ów klika wszystkie reklamy automatycznie. Możesz mieć nawet 200 stron i wszystko jest klikane w max 10 minut!

Wszystko dokładnie opisane wraz z poradnikiem jest dostępne tutaj: KLIKNIJ