Co to jest HYIP?
HYIP, czyli inwestycja o ogromnym stopniu ryzyka

HYIP – Jest to inwestycja o ogromnym stopniu ryzyka. Oferują duży procent zysku dziennie, płacą przez pewien czas a następnie szybko się zwijają nawet po jednym dniu działalności. W takich stronach nie należy inwestować w długoterminowe inwestycje.

Na czym to polega?

Polega to na wpłacie pieniędzy, a następnie codziennie dostajemy jakiś procent od danej kwoty do uzyskania np. 200% od kwoty zainwestowanej. Następnie zazwyczaj albo wypłacamy lub kwotę dalej „obracamy”, inwestując kolejny raz. 

Strony tego typu, płacą do póki są wpłaty(oczywiście admin w którymś momencie zwinie się z całą kasą). Nie wierz w to co pisze na danej stronie, żadna historia tam nie jest prawdziwa. Zazwyczaj kłamią, że obracają te pieniądze na giełdzie, rynku forex i inne, ale jest to nieprawda.

Typy:

Można wyróżnić kilka typów stron:

 • Bardzo szybki cykl: Programy oferujące np. 30% w kilka godzin czy 150% po jednym dniu, przestają płacić nawet po kilku godzinach. Dlatego oczywiście czym prędzej należy wypłacać. Raczej nie zalecam inwestowanie tego typu.
 • Szybki cykl: HYIP oferujący duży procent w kilka dni lub tygodni, często można spotkać opcję, że naliczenia są np. co godzinę i już wtedy można wypłacać. Jeśli chodzi o długość wypłacalność, średnio jest to kilka lub kilkanaście dni (2 tygodnie max).
 • Długi cykl: Oferują przykładowo zarobek rzędu 20%++ i więcej po miesiącu, tutaj żywotność może być już dosyć długa i trwać nawet kilkanaście miesięcy. Niektóre z dobrym planem i niższym procentem potrafią żyć nawet i rok.

Zmniejszenie ryzyka:

Jest możliwość minimalnego zmniejszenia ryzyka. HYIP zawsze przestanie płacić. Nie ma wyjątków.

 • Świeże programy: Polega to oczywiście na inwestowaniu w całkiem nowe hyip’y, szybka wpłata i szybka wypłata.
 • Mniejsza inwestycja: Inwestujemy tylko małe kwoty, które po ewentualnej stracie nie będą nas boleć.
 • Poleceni: Zbieramy poleconych, którzy sami co nie co zainwestują a my niewiele.
 • Długoterminowe inwestycje: Tak jak wcześniej pisałem, należy unikać długoterminowych inwestycji.
 • Dużo większy depozyt niż wypłaty: Często hyip płaci dalej, jeśli statystyka depozytu na stronie jest dużo większy niż wypłaty (o np. połowę i więcej). Ale nie należy się tym jakoś bardzo sugerować.
 • Dywersyfikacja pieniędzy:  Unikaj inwestycji całych swoich kwoty w jeden program, zamiast tego inwestuj w kilka dzieląc pieniądze. Jeśli jedna strona padnie, to nie stracisz od razu wszystkich pieniędzy.
 • Określ plan, nie działaj pochopnie ani nie bądź łasy: Jeśli postanowiłeś zainwestować na jeden obrót, to się tego trzymaj. Nie bądź chciwy i staraj się jak najszybciej wypłacić.
 • Spróbuj określić żywotność strony: Unikaj programów z darmowym/tanim hostingiem, bezpłatnej domeny, oferujących bonusy na starcie (np. $10 przy rejestracji). Sprawdź jakie ma plany inwestycji, czy nie oferują za dużo. Poszukaj informacji o stronie w internecie, na forach itd.
 • Monitory HYIPÓW: Inwestując w tego typu programy, na pewno natkniesz się na tzw. „monitory” czyli strony, które sprawdzają wypłacalność. Czy należy się na ich opierać? Cóż, nie i tak. Na pewno z przymrożeniem oka, ponieważ hyipy wypłacają priorytetowo administratorom takich stron zwiększając swoją wiarygodność. Do tego kupując promowanie swojego hyipa na monitorach.

 

Zapraszam także do przeczytania innego artykułu dotyczącego podobnego typu stron do inwestycji: Revenue Share