Paypal – Poradnik
Paypal

Paypal – Jeden z najpopularniejszych procesów płatniczych.  Dostępny w wielu programach zarobkowych, bezproblemowo można otrzymywać jak i wysyłać pieniądze. Konto tworzymy po przez zwykłą i prostą rejestrację, a prowadzenie jego jest całkowicie darmowe. Ja jego pomocą można płacić w wielu sklepach internetowych, przelewać pieniądze do banku i na odwrót. Warto zweryfikować swoje konto, a to odbywa się po przez prosty sposób – połączyć swoje konto Paypal z kontem bankowym, karty kredytowej czy debetowej. Dzięki weryfikacji można wysyłać i otrzymywać płatności bez żadnych ograniczeń, dostajemy status „zweryfikowanego”, dzięki czemu lepiej postrzegają nas inni użytkownicy. Aby otrzymać płatność potrzebny jest nasz email, to on jest „numerem konta”. Jeśli chcemy dostać wypłatę z jakiegoś serwisu zarobkowego to wystarczy, że podamy email, którym założyliśmy konto. Dodatkowo Paypal posiada wiele funkcji, takich jak spór, dzięki czemu możemy spróbować odzyskać wysłane pieniądze.

Weryfikacja konta:

Co daje weryfikacja konta? 
– Usunięte limity w otrzymywaniu i wysyłaniu pieniędzy
– Utrzymujemy status „zweryfikowany”, co zwiększa zaufanie u innych użytkowników
– Podczas wysyłania pieniędzy do banku nie trzeba za każdym razem wpisywać danych

Jak przebiega weryfikacja?
Aby zweryfikować swoje konto należy wejść w zakładkę „Portfel” gdzie znajdują się „Rachunki bankowe”. Klikamy na to i dodajemy swój rachunek bankowy lub na dolę kartę kredytową/debetowa.
Następnie Paypal wyślę na nasze konto bankowe niewielką kwotę, którą potem należy wpisać i zatwierdzić.
Po poprawnym zatwierdzeniu nasze konto jest już zweryfikowane!

IBAN: To Twój numer konta bankowego, musi być na początku PL. Przykład: PL11 1111 1111 1111 1111 1111 1111

Nazwy banków:

Bank Śląski: INGBPLPW
BPH: BPHKPLPK
Inteligo: BPKOPLPW
Kredyt Bank: KRDBPLPW
Lukas Bank: LUBWPLPR
Mbank: BREXPLPWMUL
Millenium Bank: BIGBPLPW
Nordea Bank: NDEAPLP2
PBK: BPHKPLPK
Pekao SA: PKOPPLPW
PKO BP: BPKOPLPW
VW Bank: VOWAPLP1
WBK: WBKPPLPP

Wysyłanie i odbieranie pieniędzy:

Wysyłanie i odbieranie pieniędzy jest bardzo proste. Wystarczy, że posiadamy kogoś email Paypal lub ktoś ma nasz. Następnie wystarczy wejść w „płać lub wysyłaj pieniądze” i pokażą się 3 opcje:

 • Zapłać za towary lub usługi: Osoba, które otrzyma pieniądze nie dostanie całej kwoty, zostanie potrącona prowizja
 • Wyślij pieniądze do przyjaciół lub rodziny: Do wysyłania pieniędzy najlepiej używać tą opcje, dzięki niej nie ma żadnych prowizji
 • Wyślij prezent:  Można wysłać pieniądze w „ładnej kartce”, za darmo

Przechodzimy dalej, wpisujemy email do kogo chcemy wysłać pieniądze a następnie kwotę. Potem wszystko potwierdzamy i gotowe.

Spór, czyli odzyskaj zainwestowane pieniądze:

Spór to bardzo dobra opcja, dzięki niej można odzyskać pieniądze jeśli zostaliśmy oszukani lub z innego powodu. Aby go stworzyć należy wejść w płatność a następnie na dole „Zgłoś problem”.  Po kliknięciu zostaniemy przeniesieni i pojawią się dwie opcje:

 • Spór dotyczący przedmiotu:  Praktycznie zawsze zaznaczam tą opcje, tutaj znajdziemy wszystkie kategorie jak niedostarczenie przedmiotu, usługi i innych powodów (np. jeśli coś kupiliśmy ale otrzymaliśmy, albo strona gdzie zainwestowaliśmy pieniądze nagle znikneła lub oszukuje w inny sposób)
 • Nieautoryzowana transakcja:  Jeśli płatność nie wysłaliśmy my, to wybieramy tą opcje (np. jeśli ktoś włamał się na konto i wysłał gdzieś pieniądze).

Przechodzimy dalej i są kolejne dwie opcje:

 • Mój zakup nie został dostarczony:
  • Przedmiot był uszkodzony lub wadliwy.
  • Opakowanie było puste.
  • Zamówienie było niekompletne.

W celu odzyskania zainwestowanych pieniędzy wybieramy opcje numer 2.

Jak istotnie przedmiot różni się od opisanego?
Wybieramy „Całkowicie inna usługa lub wydarzenie„.

Wprowadź łącze do zakupionego towaru poniżej.
To nas nie obchodzi.

Do jakiej kategorii należy Twój zakup?
Wybierz „usługi” lub „towary wirtualne – dostarczenie elektronicznie

Napisz wiadomość do sprzedającego
Tutaj opisujesz co i jak po Polsku. Przykładowo, jeśli zainwestowałeś pieniądze w revenue share a strona przestała istnieć to opisujesz to: „Strona xxxxx.com przestała działać, brak kontaktu, zakupione usługi w postaci reklamy nie zostały dostarczone” – Nie musimy się jakoś bardzo rozpisywać, Paypal wszystko sprawdzi.

Pamiętaj:
– Nie pisz, że zainwestowałeś pieniądze i je straciłeś (takie rzeczy nie podlegają zwrotowi i Paypal nie może nic zrobić)

Możesz zażądać zwrotu pieniędzy (opcjonalnie)
Zaznaczamy okienko i wpisujemy kwotę jaką zainwestowaliśmy. Jeśli zainwestowałeś $30 a wypłaciłeś $20, to wpisujesz $10.

Więcej informacji dotyczące Paypal znajdziesz tutaj: Paypal – często zadawane pytania